دکوراسیون

انواع دکوراسیون داخلی طرح هایی برای چیدمان بهتر منزل

انواع دکوراسیون داخلی

قطعا دکوراسیون داخلی انواع مختلفی دارد و ما در کاراچیدمان به شما کمک خواهیم کرد تا با مدل های مختلف آشنا شوید . دکوراسیون داخلی نخست به شناخت و تاثیر آن در این مقوله پرداخته، سپس با سبکهای دکوراسیون داخلی آشنا می شویم. نحوه چیدمان مبلمان و تاثیر آن در دکوراسیون داخلی را مورد بررسی قرار داده و در انتها در مورد مراحل طراحی دکوراسیون داخلی از صفر تا صد صحبت می کنیم. این مقاله برای عموم افراد که قصد طراحی دکوراسیون داخلی دارند، همکاران و بالاخص دانشجویان بسیار موثراست. پیشنهاد می کنم این مقاله را تا انتها دنبال کنید.

IMG 20200728 164440 410 - انواع دکوراسیون داخلی طرح هایی برای چیدمان بهتر منزل

دکوراسیون داخلی چیست؟

طراحی دکوراسیون داخلی به عنوان یک هنر، یک حرفه و یا صنعت در جهان معرفی و شناخته شده است .طراحی دکوراسیون داخلی بهبود فضای داخلی ساختمان­ برای انجــام فعالیت­ های روزانه مثل کار و زندگی می باشد. قطعا نیاز است طراحی با توجه به محیط پیرامون آن انجام شود. بی شک طراحی دکوراسیون داخلی منزل کوچک با یک فضای بزرگ متفاوت است. محیط داخلی از طرفی اثری مســـتقیم روی روش انجـــام فعالیت­های ما درآن محیط دارد;از طرفی دیـــگر بر روی تفکر، احـــوال و خلق و خوی ما تأثیر گذار است . هدف از طراحی داخلی، بهتر کردن کارکرد روانی و فیزیکی محیط، برای راحت­تر کردن زندگی در آنجاست. فضای داخلی ساختمان، بدون طراحی داخلی یا اساسا قابل استــــفاده نیست، یا بهترین و کامل ترین کارآیی را ندارد.فضای داخلی آن اســـت که به یک ساختمان روح می دهد.

چه کسانی به طراحی داخلی نیاز دارند؟

طراحی داخلی ساختمان روی زندگی همه اقشار جامعه تأثیر می گذارد . از این جهت بحث طراحی داخلی ، اصلا محصور به قشر ثروتمند و خانه های متمول نیست. همه اقشار جامعه و طبقات کم ­درآمد هم می توانند طراحی داخلی داشته باشند. اگر قانع بودن را یکی از اصل جامعه امروزی بدانیم و بخواهیم شرایط یک زندگی راحت را در فضای 40 یا 60 متری آپارتمان­ ها داشته باشیم، طراحی داخلی یک امر واقعا ضروری است. طراحی داخلی به ما نشان دهد که در این فضای کوچک با چه وسایلی و چطور باید زندگی کنیم . طراحی داخلی با ویژگی­ های روحی ، روانی انسان ارتباط مستقیم دارد. در طراحی باید برای رسیدن به یک طرح ایده آل، خصوصیات و رفتارهای انسانی در محیط های داخلی زندگی از جمله محیط های عمومی و خصوصی، به دقت مورد توجه قرار بگیرند.

چالش ها و ابزار های یک طراح دکوراسیون داخلی چیست؟ انواع دکوراسیون داخلی

طراح در زمان طراحی فضای داخلی با دو مطلب دست به گریبان است. اول : کاربرد آن محیط . دوم : تأثیری که قرار است آن محیط روی استفاده­ کننده بگذارد. طراحی داخلی محدوده وسیعی از اجزا و پارامترها را شامل می شود. این پارامترها شامل نور،فرم، بافت، رنگ، دیوار، سقف، کف، مبلمان و عناصر تزیینی می شود. این مولفه ها ابزارهای کار طراح هستند که همه بایستی به شکل هماهنگ و مناسب مورد توجه قرار گیرند.

طراحی داخلی که به عنوان واسط بین معماری و طراحی است.به همان مقدار که دارای ابعاد ساختاری ،کاربردی و فنی می­ شود، طراحی تجسمی و جنبه­ های بصری و زیبایی­ شناسانه را نیز در بر دارد. از این­ جهت طراحی داخلی غالبا در زمره هنرهای تجسمی محسوب می شود .جهت موفقیت در طراحی داخلی باید به مقدار زیادی با اصول طراحی و عناصر تجسمی و اصول سواد بصری آشنایی داشت.تا بتوان جدید ترین و به روزترین ایده های دکور داخلی منزل را جهت طراحی پیاده سازی کرد.

سه اصطلاح دکوراسیون داخلی ، طراحی داخلی و معماری داخلی غالبا به اشتباه جای هم استفاده می شود. این سه عبارت با هم قسمت های مشترکی دارند;و هدف تمام آنها بهتر کردن کیفیت زندگی از راه بهتر کردن محیط است. معماری داخلی نقش مهمی در وضعیت فضای ساختمان دارد.روش چيدمان و تقسيم بندی کردن فضاها، رنگ و جنس پوشش سطوح (سقف و كف و ديوارها ) ، مبلـمان ،نور پردازی و مجموعه عوامل دیگرتاثیر گذار بر زيبايي و كار آمدی محیط های داخلي هستند.اکنون اثر معماری داخلی روی آرامش ، عملکرد در محیط های اداری و میزان اثر بخشی در محیط های تجاری خیلی مشخص و لازم است.

چیدمان منزل به سبک کلاسیک

با وجود تنوع و سبک های جدید در دکوراسیون خانه ها، هنوز هم بسیاری از افراد به دنبال دکوراسیون کلاسیک در منزل خود هستند. دکوراسیون کلاسیک زیبایی ها و جذابیت های خاص خود را دارد. به همین جهت امروزه یکی از بهترین انتخاب ها جهت چیدمان منزل و دکور داخلی آن بشمار می آید.

به همین جهت در این بخش مهمترین نکات جهت تغییر دکور منزل به سبک کلاسیک را یادآوری و به شما خوانندگان گرامی معرفی کنیم:

ایجاد دکور و فضای صمیمانه در انواع دکوراسیون داخلی

خلق یک دکوراسیون صمیمانه و کلاسیک در منزل می تواند کمک بزرگی به شما می کند. به خصوص زمانی که مهمان دارید. برای ایجاد چنین فضایی و بیشتر شدن احساس آرامش و راحتی شما و سایر اعضای خانواده می توانید با استفاده از مبلمان راحتی (بجای مبلمان لوکس و تشریفاتی) می توانید این کار را انجام دهید. علاوه بر آن کلیه وسایل و لوازم غیر ضروری و یا وسایل تزیینی که فضای زیادی را اشغال می کنند، را جمع آوری کنید.

معمولا استفاده از مبلمان قهوه ای، کرمی، آبی می تواند به ایجاد یک دکوراسیون با فضای صمیمانه کمک کند. همچنین استفاده از مبل هایی که دارای تخت تاشو هستند (مبلمان چند منظوره) می تواند کمک بزرگی به خلق چنین فضایی کند.

چیدمان مبل میز و صندلی در انواع دکوراسیون داخلی

یکی از مهمترین اقداماتی که جهت خلق چیدمان کلاسیک منزل می توانید انجام دهید، چیدمان مبل و میز و صندلی است. شاید جالب باشد که این نکته را بدانید که در حقیقت حتی نوع چیدمان عناصر اتاق نشیمن خانه نیز می تواند در این مسئله مستقیما تاثیر گذار باشد.

توجه داشته باشید که در صورت چیدن مبلمان در گوشه های اتاق، فضا بزرگتر بنظر می رسد و در این زمینه کمک بزرگی به اتاق نشیمن شما می کند. در واقع یکی از مهمترین خصوصیات خانه های قدیمی وسعت زیاد اتاق ها و سالن های آنها بود. هر چه فضای درونی خانه بزرگتر و وسیع تر بنظر برسد، امکان اینکه بتوانید فضاسازی کلاسیک بهتری داشته باشید، بیشتر خواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
پاسخگوی سوالات شما در واتساپ هستم