ساخت آلاچیق و ویلای چوبی

ساخت آلاچیق و ویلای چوبی

ساخت آلاچیق و ویلای چوبی

ساخت آلاچیق و ویلای چوبی

ساخت آلاچیق و ویلای چوبی کابرد آلاچیق چوبی در فضای باز میباشد و از این رو نمیتوان از هر موادی در ساخت این سازه استفاده نمود. متریالی و پوششی که برای ساخت آلاچیق چوبی استفاده میشود باید مقاومت بالایی در برابر شرایط آب و هوایی گوناگون داشته باشد.

آلاچیق چوبی سازه است که طرفداران زیادی دارد و فروش بسیار مناسبی دارد توجه داشته باشید که پیش ساخته های این نوع سازه با توجه به ویژگی ها و مزیت هایی که دارا است بسیار محبوب و مورد پسند میباشند.

Face Changer ۲۰۲۱ ۰۱ ۱۷ ۲۰ ۱۶ ۳۴ 300x300 - ساخت آلاچیق و ویلای چوبی

با توجه به نوع طراحی از متریال‌ مختلف استفاده میگردد برای مثال در صورتی که سقف آلاچیق شیبدار باشد به آهن کشی نیاز دارد تا پوشش سقف شیبدار بر روی آن اجرا گردد و اگر سقف شیبدار نباشد از فلاشینگ استفاده میگردد.

آلاچیق چوبی

ساخت آلاچیق و ویلای چوبی امروه کاربرد زیادی در ساخت و ساز پیدا کرده است که در سال های اخیر ساخت و فروش این سازه به صورت قابل توجهی افزایش یافته است آلاچیق ها از لحاظ ساخت به دو دسته چوبی و فلزی تقسیم می شوند که در خصوص آلاچیق چوبی اطلاعاتی برای شما خوانندگان ارائه دهیم.

آلاچیق با توجه به مکانی که مورد استفاده واقع خواهند شد در انواع متریال های مختلف در ابعاد و طراحی های خاص و منحصر به فرد تولید و عرضه میشوند در ساخت و تولید این سازه شرایط و اقلیم هوایی بسیار تاثیرگذار میباشد چرا که باید با توجه به مکان مورد استفاده از این سازه از متریال مناسب استفاده نمود.

چوب از جمله متریال به شمار میرود که به دلیل حس صمیمیت و آرامشی که در محیط برقرار میکند از پرطرفدارترین متریال های استفاده شده در ساخت آلاچیق ها محسوب میشود.

مراحل ساخت آلاچیق چوبی

ساخت آلاچیق و ویلای چوبی کاراچیدمان با کادری مجرب آماده ارائه ساخت آلاچیق چوبی پیش ساخته و خدمات مشاوره ای در امر ساخت وساز آلاچیق بوده و با ارائه الگوهای مختلف در طرح سازه ، معماری و کمترین زمان اجرا شما را در انتخاب تصمیم صحیح یاری میکنند.

الگوی طراحی معماری بر اساس اقلیم و فرهنگ منطقه و نیاز کارفرما انجام میگیرد و بر همین اساس طراحی سازه با در نظر گرفتن سیستم سازه ای مناسب ، سبک ، مقاوم به مرحله ی اجرا میرسد.

IMG 20200728 164810 411 300x225 - ساخت آلاچیق و ویلای چوبی

انتخاب یک مدل ساده و یا استفاده از چوب های بی کیفیت و ارزان قیمت اما فراموش نکنید که استفاده از چوب ارزان قیمت و معمولی میتواند خیلی زودتر از آنچه تصور میکنید در برابر عامل محیطی آسیب پذیر باشد.

از انواع این چوب میتوان به چوب روسی یا چوب نراد اشاره کرد استفاده از چوب های بی کیفیت میتوانند سبب نفوذ حشرات در آلاچیق تغییر شکل تغییر رنگ و ترک شود.

ازاین رو توصیه ی ما به شما این است که اگر به دنبال آلاچیق آپارتمان ارازن قیمت هستید بهتر است مدل های ساده ای پرگولا را انتخاب کنید اما بهترین نوع چوب را انتخاب کنید تا هزینه ای که برای ساخت آلاچیق صرف کرده اید به هدر نرود.

انواع آلاچیق چوبی

ساخت آلاچیق و ویلای چوبی بیشتر آشنا شوید زمانی که صحبت از آلاچیق میکنیم ، همه حواس ها به سمت آلاچیق چوبی زیبا با نیمکت های چوبی و گلدان های اطرافش میرود البته که آلاچیق چوبی زیبایی منحصر به فردی داشته و با طبیعت کاملا همگون و هماهنگ هستند ، به این معنا نیست که متریال های دیگر را کنار گذاشته و از طرح ها و مدلهای جدید استقبال نکنیم.

 

آلاچیق فلزی از همین دسته است که اگر به جای درست و به صورت اصولی اجرا شود ، حتی میتواند از نمونه چوبی کاربردی تر و زیباتر هم باشد این امر مستلزم این است که شناخت بیش تری از این مدل آلاچیق ها پیدا کرده و اطلاعات کافی در مورد آن ها داشته باشیم.

ساخت ویلای چوبی

ساخت آلاچیق و ویلای چوبی برای ساخت ویلا چوبی میبایست کار را به کسی سپرد که توانایی اجرای پروژه در تمامی ابعاد را داشته باشد واضح تر بگویم در مراحل ساخت ویلا چوبی پیش ساخته نیاز به علم و دانش به روز ابزار و تجهیزات و تجربه و مهارت است.
در اصل به کسی ساخت یک ویلای چوبی را سپرد که دانش و توانایی فنی را بتواند با تجربه و مهارت خود ادغام نماید و با استفاده از تجربه خود آن را اجرایی نماید پس در انتخاب یک پیمانکار باید هر سه پارامتر را در نظر بگیرید تا میزان ریسک انجام پروژه کاهش دهید.
Face Changer ۲۰۲۱ ۰۱ ۱۷ ۲۰ ۲۱ ۰۴ 300x300 - ساخت آلاچیق و ویلای چوبی

ساخت آلاچیق و ویلای چوبی اینکه در یک مکان خوش آب و هوا محلی داشته باشیم برای دوری از زندگی شلوغ و پر از انواع آلودگی بسیار خوشایند است بسیاری از مردم شهرهای شمال کشور را برای ساخت کلبه چوبی شخصی انتخاب میکنند تا گاهی خستگی زندگی ماشینی را در آن رفع کرده و به طبیعت نزدیک شوند.

وقتی در اتومبیل خود از کنار شهرهای کوچک شمالی می گذرید، حتما انواع ویلا را از بزرگ و کوچک ، لوکس و ساده میبینید کلبه ها و ویلا ها از متریال مختلفی ساخته میشوند کلبه چوبی و یا ساخت ویلای چوبی مزایایی دارد.

کلبه چوبی پیش ساخته چیست؟

ساخت آلاچیق و ویلای چوبی به کلبه ای میگویند که در محلی مانند کارخانه یا کارگاه ساخته شده و سپس در محلی دیگر مونتاژ میشود این نوع کلبه ها در زمان کمی حدود 2 ماه ساخته شده و سپس در طی 2 روز در محل مورد نظر نصب میگردند.

Face Changer ۲۰۲۱ ۰۱ ۱۷ ۲۰ ۲۶ ۴۷ 300x300 - ساخت آلاچیق و ویلای چوبی

در انتخاب متراژ یک کلبه پیش ساخته محدودیتی وجود ندارد کلبه معمولا متراژ پایینی دارند و متراژ از حد مشخصی که بیشتر شود ، به آن ویلا چوبی یا خانه چوبی میگویند هر چند بیشتر کلبه چوبی به رنگ قهوه ای هستند ، محدودیتی در انتخاب رنگ وجود ندارد و طرح و رنگ کلبه کاملا میتواند بر اساس سلیقه شخص سفارشی سازی شود.

مزیت ساخت ویلا های چوبی

ساخت آلاچیق و ویلای چوبی مزیت ساخت ویلای چوبی این است که در طراحی آنها آزادی فراوانی وجود دارد و تقریبا همه نوع طرحی را میتوان با چوب اجرا کرد به همین دلیل سعی کنید در طرح خود سلیقه به خرج دهید و از اجرای طرحهای نامتعارف نترسید.

Face Changer ۲۰۲۱ ۰۱ ۱۷ ۲۰ ۴۳ ۰۴ 300x300 - ساخت آلاچیق و ویلای چوبی

برای ساخت خانه چوبی نیاز به چوب دارید پس قبل از تصمیم گیری به ساخت خانه چوبی از منابع چوبی اطراف ساختمان خود اطلاعات جمع آوری کنید نحوه تهیه و حمل و نقل را بررسی کنید چوب مناسب برای ساختمان خود را پیدا کنید.

اولین تجربه شما در ساخت خانه چوبی است حتما با کارشناسان ما مشورت کنید در مورد ایده های خود نظر او را بپرسید حتما قبل از شروع اجرا با کارشناسان کاراچیدمان که در این زمینه تخصص دارند مشورت کنید تا هزینه اضافی برای خود نداشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
پاسخگوی سوالات شما در واتساپ هستم