اتاق آکوستیک

ساخت اتاق شنوایی سنجی

کاراچیدمان سازنده انواع اتاق های شنوایی سنجی اکوستیک

ساخت اتاق شنوایی سنجی

ساخت اتاق شنوایی سنجی به اتاقی گفته میشود که در داخل ان هیچ گونه صدا و یا پژواک صوتی وجود نداشته باشد و کامل ساکت باشد اتاق های شنوایی سنجی اکوستیک میتوانند به دو دسته خانگی و حرفه ای تقسیم شوند.

AddText ۰۷ ۲۴ ۰۹.۳۲.۵۵ 225x300 - ساخت اتاق شنوایی سنجی

اکوستیک در لغت به ارتعاش صدا گفته میشود و افرادی که در زمینه خوانندگی و موسیقی فعالیت میکنند این کلمه را زیاد میشوند و اتاق شنوایی اکوستیک بیشتر در این زمینه کاربرد دارد.

تمام اتاق های شنوایی اکوستیک توسط تجهیزات اکوستیک عایق بندی میشوند تا صدا وارد اتاق نشود و ارتعاشات جذب شود برای مثال از ساده ترین راه کاهش صدا و ساخت اتاق اکوستیک استفاده از شانه تخم مرغ میباشد.

که بوسیله بافت که دارد باعث جذب صدا میشود ولی اگر بخواهیم به صورت حرفه ای به موضوع بپردازیم باید از فوم های اکوستیک که عایق متفاوتی هستند استفاده کرد.

فوم های شنوایی اکوستیک را با نصب کردن به دیوار و سقف و حتی کف باعث میشود تا صدا و اتعاشات صدا از بین برود و بیشتر در اتاق موسیقی خوانندگی استفاده میشود تا کیفیت صدا افزایش یابد.

انواع اتاق اکوستیک

ساخت اتاق شنوایی سنجی این نوع اتاق را حتی میتوانید با ساده ترین تجهیزات و لوازم با کمی تجربه در اتاق خود پیاده کنید و هزینه کمتری صرف کنید شما میتوانید انواع فوم و تمامی لوازم و تجهیزات لازمه برای ساخت اتاق اکوستیک را از سایت صدا برداران سفارش دهید.

اتاق اکوستیک پرتابل

ساخت اتاق شنوایی سنجی این نوع اتاق که از روی اسم هم معلوم است برای قابل باز و بسته شدن هستند و از عایق بندی بسیار خوبی بهره میبرند و کیفیت بالایی دارند اتاق پرتابل از چوب و تخته های چند لایه و ضخیم ساخته میشوند وزن بسیار سبکی دارند و به خاطر همین هم به اسانی قابل حمل میباشند و دارای پورت های مخصوص برای ضبط و پخش صدا دارا هستند.

اتاق شنوایی اکوستیک ثابت

ساخت اتاق شنوایی سنجی اتاق ثابت که از نامشان مشخص است قابل حمل نمیباشند و نسبت به اتاق پرتابل محیط بیشتری را اشغال میکنند و به صورت اتاق ثابت نسبت به اتاق پرتابل متفاوت میباشد.

این نوع اتاق قابل باز و بسته شدن نیستند و یا قابل حمل نمیباشند و برای یک مکان میباشند و کاربرد بیشتری نصبت به اتاق های پرتابل دارند این اتاق ها توسط تجهیزات شنوایی اکوستیک از دیواره سقف و کف عایق بندی میشوند تا جلوی صدا و ارتعاش را بگیرند و یا تا حد امکان کاهش دهند.

ویژگی ها و مزیت های این نوع اتاق شنوایی اکوستیک این است که هزینه بالایی برای ساخت آنها لازم نمیباشد و میتوان با هزینه اندک و داشتن مکان یک اتاق اکوستیک راه انداخت فقط کافی است یک مکان و یا اتاق به این کار اختصاص دهید و پنجره ها- درها- کف-سقف و دیوار ها را عایق بندی بکنید تا هیچ صدایی به بیرون و یا داخل نفوذ نکند و کیفیت صدا بالا برود و افزایش یابد.

مزیت اتاق ثابت و پرتابل

قابل حمل هستند.

وزن بسیار سبکی دارند.

قابل باز و بسته شدن هستند.

از پورت های مخصوص ضبط و پخس صدا بهره میبرند.

عایق بندی خوب و با کیفیتی دارند.

رنگ بندی و قابلیت ساخت در هر اندازه را دارا هستند.

متناسب با محیط ساخته میشوند.

فضای بیشتری را در اختیار کاربر قرار میدهند.

از عایق بندی چند لایه و ضخیم و متفاوت از پرتابل ساخته میشوند.

ساخت اتاق شنوایی سنجی شما میتوانید تمامی نوع اتاق های شنوایی اکوستیک را از کارگاه تولیدی کاراچیدمان سفارش دهید تمامی محصولات کاراچیدمان دارای کیفیت عالی و قیمتی مناسب میباشند و محصولات خود را بدون واسطه به شما مشتریان عزیز عرضه میکند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
پاسخگوی سوالات شما در واتساپ هستم