ساخت ویلای چوبی

ساخت ویلای چوبی

ساخت ویلای چوبی

ساخت ویلای چوبی برای ساخت ویلا چوبی میبایست کار را به کسی سپرد که توانایی اجرای پروژه در تمامی ابعاد را داشته باشد. واضح تر بگویم در مراحل ساخت ویلا چوبی پیش ساخته نیاز به علم و دانش به روز ابزار و تجهیزات و تجربه و مهارت است.
در اصل به کسی ساخت یک ویلای چوبی را سپرد که دانش و توانایی فنی را بتواند با تجربه و مهارت خود ادغام نماید و با استفاده از تجربه خود آن را اجرایی نماید.
پس در انتخاب یک پیمانکار باید هر سه پارامتر را در نظر بگیرید تا میزان ریسک انجام پروژه کاهش دهید در مورد مراحل ساخت ویلا چوبی پیش ساخته صحبت میکنیم.
Face Changer ۲۰۲۰ ۱۲ ۱۵ ۱۳ ۰۸ ۲۹ 300x300 - ساخت ویلای چوبی

مراحل ساخت ویلا چوبی پیش ساخته شامل چه مواردی است؟

ساخت ویلای چوبی تامین بودجه

دریافت مشاروه برای ساخت ویلا از قبیل نوع نقشه، اسکلت، سقف، چوب مصرفی و غیره

عقد قرارداد با پیمانکار

اجرایی شدن پروژه از زمان تهیه مصالح تا زمان انجام امور نازک کاری

مهم ترین عامل در مراحل ساخت ویلا چوبی پیش ساخته وجود تعامل بین کارفرما و مجری پروژه می باشد و با شرایط اقتصادی کنونی این مسئله نسبت به گذشته پر رنگ تر میباشد.

قطر دیواره ها

ساخت ویلای چوبی قطر دیواره ها یا همان ضخامت دیواره ها در مراحل ساخت ویلا چوبی پیش ساخته دارای تنوع گوناگونی است و نسبت به هزینه ی پیشنهادی تاثیر پذیر است هر چه ضخامت دیواره ها افزایش یابد به تبع آن نیز هزینه تمام شده بیشتر خواهد شد.
در دیواره چوبی ضخامت ها از 14 میلی متر آغاز شده  و اصولا تا 300 میلی متر هم امکان ساخت وجود دارد ضخامت دیوار ها در ویلاهای آجری سنگی کاملا متفاوت است.

نوع چوب از نظر کیفیت

نوع چوب مصرفی از کیفیت بسیار بر روی هزینه تمام شده در مراحل ساخت ویلای چوبی پیش ساخته موثر و البته همانطور که بر روی هزینه تاثیر می گذار، بر روی کیفیت ویلای چوبی پیش ساخته نیز موثر است.
استفاده از چوب روسی تا بلوط و گردو و دیگر چوب ها مرسوم است و نکته مهم دیگر استفاده نوع چوب مناسب در شرایط آب و هوایی موجود است و ممکن هر نوع چوبی از نظر کیفیت پاسخگوی شما نباشد.

نوع در و پنجره

ساخت ویلای چوبی یکی دیگر از موارد تاثیر گذار بر قیمت نوع در و پنجره است. در مراحل ساخت ویلا چوبی پیش ساخته امکان استفاده از انواع چوب PVC فلز برای ساخت درب و پنجره میتوان استفاده نمود.

جرای سقف

ساخت ویلای چوبی در مراحل ساخت ویلا چوبی پیش ساخته برای اجرای سقف طرح های گوناگونی خواهیم داشت و سلیقه ما بسیار اهمیت دارد. در اجرای سقف مباحثی متنوعی وجود دارد که جزئیات را بیشتر می کنید.

کف سازی ویلا

ساخت ویلای چوبی در مراحل ساخت ویلا چوبی پیش ساخته موضوع کف سازی ویلا همچون مبحث دیواره های ویلا می می ماند و اصولا ضخامت کف سازی ویلا اهمیت دارد.
ضخامت های مختلفی می توان استفاده کرد و هرچه ضخامت بیشتر باشد کیفیت بیشتر خواهد شد و قیمت افزایش خواهد یافت البته از چوب در کف سازی ویلا میتوان استفاده نمود و از سرامیک و دیگر مصالح مرسوم نیز می توان استفاده کرد.
Face Changer ۲۰۲۰ ۱۲ ۱۵ ۱۳ ۱۸ ۰۰ 300x300 - ساخت ویلای چوبی

رنگ دیوارها

ساخت ویلای چوبی اگر بخواهیم در مراحل ساخت ویلا چوبی پیش ساخته رنگ آمیزی ویلا را دسته بندی نماییم به سه دسته تقسیم میشود نمای خارجی، نمای داخلی و سایر رنگ دیواره ها بیشترین سهم را در مبحث رنگ ویلا را تشکیل میدهد.
به علت ساخت ویلا پیش ساخته در مناطق جنگلی و یا شرایط خاص آب هوایی میبایست دقت بسیاری در انتخاب رنگ و نوع آن نمود. اصولا از رنگ روغن دو الی سه لایه ای استفاده میشود و یا از ورق های گالوانیزه رنگی هم میتوان در ویلا بهره برد.

تاسیسات ویلا

ساخت ویلای چوبی در مراحل ساخت ویلا چوبی پیش ساخته یکی از مراحل دیگر بر بودجه ی شما تاثیر گذار خواهد بود و نیاز به مشاوره از کارشناس ساخت ویلا دارد مرحله پیاده سازی تاسیسات ویلا میباشد.
انتخاب تاسیسات مناسب و با درجه کیفی بهتر انتخاب همه است اما باید دقت داشت که میزان بودجه تعیین شده ما چه میزان است و در ابتدا دقت بر روی تاسیسات اولیه یک ویلا داشته باشیم و سپس سمت دیگر مباحث تاسیسات برویم.
در ساخت ویلا چوبی پیش ساخته زمانی که صحبت از تاسیسات میشود تاسیسات برقی تاسیسات بهداشتی تاسیسات ایمنی و غیره نیز مطرح میگردد.
در مراحل ساخت ویلا چوبی پیش ساخته میتوان هسته مرکزی آن را آشپزخانه قرار داد و همچنین تمرکز زیادی از سمت طراحان و همچنین کارفرما به آن میشود و دارای تنوع در گزینه های ساخت مصالح و طرح خواهیم داشت.
آشپزخانه در ویلا یکی از محبوب ترین قسمت های یک ویلا میباشد سرویس بهداشتی در مرحله بعدی مطرح میشود حمام دستشور در ساختار ویلا جای بگیرد و به علت محدودیت فضا بسیار در نقشه اولیه ویلا به آن توجه می گردد.

فونداسیون ویلا

ساخت ویلای چوبی اصولا در مراحل ساخت ویلا چوبی پیش ساخته، پیاده سازی فونداسیون به صورت مجزا به کارفرما واگذار می شود و بعد از اجرا، سازنده ویلا وارد عمل می شود، اما به صورت کلی فونداسیون به دو عامل بستگی دارد.
نوع و کیفیت زمین و اسکلت و وزن ویلا بسیاری از پیمانکاران برای برای پیاده سازی فونداسیون از بتن و رشته بندی فولادی استفاده می کنند و با استفاده از ساختار فلزی ویلای پیش ساخته را به فونداسیون مستحکم شده متصل مینمایند.

نصب ویلای چوبی پیش ساخته

ساخت ویلای چوبی در مراحل ساخت ویلا چوبی پیش ساخته، ویلاهای پیش ساخته در شرکت مربوطه طراحی و تولید می گردد و تمامی اجزای سازنده ویلا همچون اسکلت اصلی دیواره ها سقف و دیگر موارد به صروت مجزا به محل بنای ویلا آورده میشود.

ساخت ویلای چوبی | ساخت کلبه جنگلی

ساخت ویلای چوبی اینکه در یک مکان خوش آب و هوا محلی داشته باشیم برای دوری از زندگی شلوغ و پر از انواع آلودگی بسیار خوشایند است.

بسیاری از مردم شهرهای شمال کشور را برای ساخت کلبه چوبی شخصی انتخاب میکنند تا گاهی خستگی زندگی ماشینی را در آن رفع کرده و به طبیعت نزدیک شوند.

 

وقتی در اتومبیل خود از کنار شهرهای کوچک شمالی می گذرید، حتما انواع ویلا را از بزرگ و کوچک، لوکس و ساده می بینید. کلبه ها و ویلا ها از متریال مختلفی ساخته می شوند. اما کلبه چوبی و یا ساخت ویلای چوبی مزایایی دارد.

ویژگی های چوب

ساخت ویلای چوبی چوب دارای مصارف مختلف و تقریبا کاربردی نامحدود است که در کنار این موضوع و برخلاف تصور عامه عمری طولانی دارد، قابل انعطاف است و به کار برده میشود.

این ماده سبک و دارای مقاومت بالایی است ساختمان ها ، برج ها و پل های چوبی در سراسر جهان نمایانگر این واقعیت است شاهد مثال کاربرد های فراوان چنین ماده ای است ساختمان ها، سازه های خرپایی ، دیوار سقف ها و پله های چوبی که مورد استفاده است.

Face Changer ۲۰۲۰ ۱۲ ۱۵ ۱۳ ۲۰ ۴۲ 300x300 - ساخت ویلای چوبیخانه های مسکونی قدیمی که هنوز هم از آنها استفاده میشود نشانگر عمر طولانی چوب به عنوان مصالح ساختمانی است جدای از این، مردم خانه های چوبی را به خاطر اینکه دارای معماری خلاق و مقرون به صرفه سالم برای زندگی و در عین حال زیباست ، انتخاب می کنند خانه های چوبی در رابطه با حفاظت مقابل گرما دارای بیشترین کارایی هستند.

امروزه مصالح چوبی مدرن تحت آزمایش و کنترل کیفیت مستمر است. کیفیت مصالح و تولیدات چوبی از طریق گواهینامه ها و استاندارد های موجود کنترل و تضمین میشود.

چرا ساخت کلبه چوبی بهتر است؟

ساخت ویلای چوبی با توجه به ویژگی های شگفت انگیزی که در بالا در مورد چوب شرح دادیم، قابل تصور است که چرا این هدیه طبیعت یکی از بهترین مصالح در ساخت ساختمان به شمار می آید.

صرفه جویی هم در پول و هم در انرژی

ساخت ویلای چوبی حتما می دانید که چوب یک عایق بسیار قوی در برابر صدا و گرما و سرما است. در دنیایی که رو به اتمام بودن سوخت های فسیلی انسان را مجبور به استفاده از منابع دیگر برای تولید انرژی میکند زندگی در یک ویلا یا کلبه چوبی که انرژی خانه را بسیار کمتر هدر میدهد.

امتیاز بزرگی است. هر چقدر انرژی کمتری از خانه شما به بیرون هدر رود، کمتر نیاز به استفاده از انرژی را خواهید داشت. که این در نهایت یعنی کمتر انرژی مصرف کنید و کمتر پول برای انرژی پرداخت کنید. 

هزینه پایین ساخت کلبه چوبی

ساخت ویلای چوبی هزینه ساخت کلبه چوبی به فاکتور مختلفی بستگی دارد یکی از عوامل در قیمت ساخت ویلای چوبی فرآیند ساخت چارچوب ها و قاب های چوبی است.

تاثیر مثبت چوب در سلامت جسم و روان

ساخت ویلای چوبی انسان زندگی شهری را گسترش داده و به تدریج ارتباطش با طبیعت کمتر و کمتر شد ، جسم و روانش واکنش هایی ناشی از دوری از طبیعت نشان دادند.

اینکه بعضی مواقع حال خوشی از زندگی نداریم و از زندگیمان لذت نمیبریم ، اما به محض پا گذاشتن به محلی در اطراف شهر و تنفس هوای پاکیزه و درختان و گیاهان حالمان دگرگون میشود ، این مسئله است که ما نیاز داریم با طبیعت ارتباط نزدیک تری داشته باشیم.

ضد زلزله بودن خانه های چوبی

ساخت ویلای چوبی سیستم سازه ای ساختمان های چوبی در اکثر کشورهای دنیا در مناطق زلزله خیز برای ساخت ساختمان های مسکونی با ارتفاع معمولی استفاده میشود.

استانداردهای ساخت ویلای چوبی

در استانداردهای ویلای چوبی یک ساختمان مستحکم به سازه ای گفته میشود که پس از وقوع زلزله مطمئن و سالم بماند و قابل بهره برداری و زندگی باشد در صورتیکه در سازه های فولادی و بتنی منظور از ساختمان مستحکم خانه ای است که در هنگام وقوع زلزله صدمات جانی آن به حداقل برسد ولی صدمات مالی و بهره برداری آن قابل تعیین نیست.
زمین لرزه های فراوانی که در نقاط مختلف جهان روی داده ، نشان میدهد که خانه با اسکلت چوبی مقاومت بسیار بالایی در برابر زمین لرزه دارند.
Face Changer ۲۰۲۰ ۱۲ ۱۵ ۱۳ ۰۴ ۲۲ 300x300 - ساخت ویلای چوبیهمه دیوارها ، سقف ها ، سقف ، پی و دیگر اجزای سازه با دقت بسیار درست یکپارچه به هم دوخته میشوند از مزایای دیگر ساخت ویلای چوبی امکان سازگار نمودن آن با شرایط آب و هوایی گوناگون است.
امروزه شاهد ساخت سازه های چوبی در دماها و رطوبت های مختلف در نقاط متفاوتی هستیم در مناطق سردسیر که دارای زمستان های طولانی است و اغلب دمای هوا زیر صفر میباشد ساختمان چوبی به عنوان بهترین گزینه معرفی میشوند.

ساخت کلبه چوبی پیش ساخته

ساخت ویلای چوبی از ما رویای داشتن چنین کلبه هایی را از کودکی داشته ایم اما امروزه داشتن یک کلبه زیبا که پناه روزهای پر تنش و هوای آلوده شهری در یک مکان زیبا و دنج و به دور از شلوغی شهر آرزوی محالی نیست.

کلبه چوبی پیش ساخته چیست؟

ساخت ویلای چوبی به کلبه ای میگویند که در محلی مانند کارخانه یا کارگاه ساخته شده و سپس در محلی دیگر مونتاژ میشود این نوع کلبه ها در زمان کمی حدود 2 ماه ساخته شده و سپس در طی 2 روز در محل مورد نظر نصب میگردند.

در انتخاب متراژ یک کلبه پیش ساخته محدودیتی وجود ندارد کلبه ها معمولا متراژ پایینی دارند و متراژ از حد مشخصی که بیشتر شود ، به آن ویلا چوبی یا خانه چوبی میگویند.

هر چند بیشتر کلبه چوبی به رنگ قهوه ای هستند ، اما محدودیتی در انتخاب رنگ وجود ندارد و طرح و رنگ کلبه کاملا میتواند بر اساس سلیقه شخص سفارشی سازی شود.

قیمت کلبه چوبی جنگلی

ساخت ویلای چوبی ساخت کلبه های لوکس در جنگل هزینه های زیادی دارد و شاید به همین دلیل به فکر خرید آن نباشند در صورتی که هزینه ساخت ساخت ویلای چوبی به عوامل مختلفی بستگی دارد که قیمت تمام شده یک کلبه را تعیین میکنند.

نوع چوب ، متراژ و تعداد طبقات ، ارتفاع سقف ، نوع رنگ استفاده شده تاثیر بسزایی در تعیین قیمت نهایی دارند بهترین کار برای اطلاع از هزینه ساخت کلبه این است که از کارشناسان در این زمینه کمک بگیرید.


مشاوران کاراچیدمان همیشه آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند برای تعیین هزینه ساخت ویلای چوبی با شماره 09120866359 تماس بگیرید تا از هزینه ها اطلاع پیدا کنید.


ساخت کلبه چوبی دو طبقه

ساخت ویلای چوبی تصویر سنتی از کلبه یک کلبه یک طبقه با سقف شیبدار و پنچره های کوچک و زیبا است اما واقعیت این است که ساخت کلبه با طبقات بیشتر هم امکان پذیر است.

برخی افراد ترجیح میدهند که یک کلبه چوبی دو طبقه داشته باشند با این کار میتوانند فضای اتاق خواب و آشپزخانه را بهتر تفکیک کنند.

هزینه کلبه دو طبقه تنها متراژ طبقه دوم به متراژ کل اضافه میشود نوع چوب در کلبه های بیش از یک طبقه اهمیت بیشتری دارند مقاومت و کیفیت چوب در این کلبه مهم تر بوده و تعیین کننده میزان راحتی شما در کلبه است.

کلبه چوبی قابل حمل

ساخت ویلای چوبی کلبه چوبی قابل حمل یک نوع کلبه کوچک است که نیاز به فونداسیون دائم ندارد و در هر جایی میتواند نصب گردد متراژ این نوع کلبه های معمولا 15 تا 25 متر مربع میباشد.

کلبه چوبی ارزان

ساخت ویلای چوبی عوامل مختلفی در تعیین هزینه ساخت کلبه پیش ساخته دخیل هستند که با کمک آن ها میتوان یک کلبه گران قیمت یا ارزان قیمت طراحی کرد.

اگر در ساخت یک کلبه دغدغه هزینه را دارید ، میتوانید با انتخاب متراژ پایین و تعداد طبقات کمتر هزینه را به شدت کاهش دهید ما هیچ گاه توصیه نمی کنیم که از چوب با کیفیت پایین استفاده کنید زیرا نوع چوب در مقاومت و عمر مفید کلبه تاثیر زیادی دارد.

هزینه ساخت ویلای چوبی


ساخت ویلای چوبی در چوب سازه بر اساس نوع مواد مصرفی ، روش انجام و تعداد طبقات متغیر است تجربه ثابت کرده است که این مقدار هزینه در برابر هزینه ای که در این حیطه فعالیت میکنند ، به مراتب کمتر است.

استفاده از پنل های برش داده شده در خانه های چوبی و ویلاهای چوبی‌ باعث میشود ضایعات خیلی کمتر و ساخت سازه چوبی آسانتر شوند.
چوب ها و پنل هایی که ما استفاده میکنیم، نسبت به سیستم های  دیگر انرژی کمتری نیاز دارند، که منجر به استفاده از سیستم های گرمایشی و سرمایشی کوچکتری میشود دستگاه کوچکتر هم باعث کاهش مصرف برق و کاهش تولید کربن میشود.

یکی از مهمترین دلایلی که ما سازه های چوبی را به شما پیشنهاد میکنیم این است که درکنار مقرون بصرفه بودن برای شما ، کیفیت را نیز تضمین میکند ، صرف نظر از اینکه چه رویاهایی برای خانه خود دارید.

مراحل طراحی یک خانه چوبی

ساخت ویلای چوبی مرحله اول برای طراحی ساخت ویلای چوبی در نظر گرفتن شیوه زندگی ساکنین خانه است. مواردی از جمله تعداد ساکنین, سن ساکنین تمایل برای داشتن خانه مدرن یا سنتی درنظر داشتن امکانات خاص

ابعاد مناسب را انتخاب کنید همیشه خانه بزرگتر بهتر نیست باید دید در هر قسمت خانه چه فعالیتی صورت میگیرد و ابعاد آن قسمت را با توجه به فعالیتهای صورت گرفته در آن انتخاب نمود.

یکی آشپزخانه را تنها برای پخت و پز طراحی میکند اما برای فرد دیگری آشپزخانه ممکن است اتاق نهارخوری نیز باشد یا حتی برای فرد سوم ممکن است آشپزخانه نشیمن نیز باشد.

در نظر گرفتن جزئیات ساخت ویلای چوبی

در نظر گرفتن جزئیات در ساخت ویلای چوبی خود باید دقت کنید که بودجه خود را به درستی تخمین زده باشید زیرا در ابتدای طراحی ممکن است به مواردی از جمله پنجره ها پنجره بزرگ پنجره زیرشیروانی خرپا بزرگ زیرسازیهای لازم دقت نکنید که باعث میشود قیمت تمام شده خانه شما بیشتر از آنچه که فکرش را میکردید شود.

Face Changer ۲۰۲۰ ۱۲ ۱۵ ۱۳ ۰۵ ۵۸ 300x300 - ساخت ویلای چوبی

حفظ تعادل بین ابعاد خانه, کیفیت و بودجه ضروری است مگر اینکه منابع نامحدودی داشته باشید. در حقیقیت ممکن است شما نتوانید هر آنچه در طراحی در نظر داشته باشید را بدست آورید به همین دلیل ابتدا سعی کنید به موارد ضروری بپردازید سپس به تجملات خانه خود فکر کنید.

بجای اینکه با حرف به پیمانکار خود ایده هایتان را بگویید آنها را رسم کنید. در بسیاری از موارد دیده شده که به دلیل سوءتفاهمی که بین پیمانکار و کارفرمای خانه چوبی ایجاد شده خانه اجرا شده با طرحی که کارفرما در نظر داشته تفاوت دارد.

به همین دلیل بهتر است شما ایده های خود را در دفتری طراحی کنید و یا عکسهایی از دیگر خانه های چوبی تهیه کنید و این ایده ها را بصورت تصویری به پیمانکار بدهید. مخصوصا اگر خودتان در زمان ساخت خانه نظارت نمیکنید.

محل مناسبی برای خانه چوبی خود انتخاب کنید به مواردی از جمله موقعیت محل ساخت سازه چوبی پوشش گیاهی آب و هوا موقعیت تابش آفتاب باد غالب منظره خانه و صدا دقت فراوانی داشته باشید و بررسی کنید هر کدام از آنها چه تاثیری بر روی خانه شما خواهند داشت.

مزیت ساخت ویلا های چوبی

ساخت ویلای چوبی مزیت ساخت ویلای چوبی این است که در طراحی آنها آزادی فراوانی وجود دارد و تقریبا همه نوع طرحی را میتوان با چوب اجرا کرد. به همین دلیل سعی کنید در طرح خود سلیقه به خرج دهید و از اجرای طرحهای نامتعارف نترسید.

مطمئنا برای ساخت خانه چوبی نیاز به چوب دارید پس قبل از تصمیم گیری به ساخت خانه چوبی از منابع چوبی اطراف سایت ساختمانی خود اطلاعات جمع آوری کنید نحوه تهیه و حمل و نقل را بررسی کنید. چوب مناسب برای ساختمان خود را پیدا کنید.

اگر این اولین تجربه شما در ساخت خانه چوبی است حتما با کارشناسان ما مشورت کنید در مورد ایده های خود نظر او را بپرسید حتما قبل از شروع اجرا با کارشناسان ما که در این زمینه تخصص دارند مشورت کنید تا هزینه اضافی برای خود نداشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
پاسخگوی سوالات شما در واتساپ هستم