سند بلاست چوب

سند بلاست چوب

سند بلاست چوب

سند بلاست چوب درواقع نمی‌توان این روش را سندبلاست نامید ، اما به خاطر استفاده از کلمه سند بلاست در میان اساتید در این نوشته به سندبلاست اشاره میشود.

ایجاد بافت برجسته روی چوب گسترده شده است که حتی برخی شرکت‌ تولیدکننده ابزار هم دستگاه‌هایی مختص این کار تولید کرده‌اند که با غلتک‌هایبزرگ سیمی یا فرچه‌های سیمی مخصوص عملیات اجرای سندبلاست را سریع و تمیز انجام میدهند.

Face Changer ۲۰۲۰ ۱۲ ۲۲ ۰۶ ۳۹ ۲۶ 300x300 - سند بلاست چوب

لوازم موردنیاز برای ایجاد بافت برجسته

  • فرجه سیمی کاسه‌ای یا خورشیدی
  • دستگاه پلیشر برقی
  • مشعل گاز (مخصوص نصب ایزوگام)
  • ماسک ، عینک ، گوشی ، کلاه ، لباس کامل ، کفش کار

روش اجرای سندبلاست به روش سوزاندن چوب

سند بلاست چوب در این روش ، ابتدا با استفاده از مشعل گاز ، روی چوب یا همان قسمت‌ که قرار است برجسته کنید را کاملا بسوزانید.اینکه مقدار سوزاندن چوب چقدر باشد ، بستگی به این دارد که قرار است چقدر به کار عمقدهید.

مقدار عمق رگه با مقدار سوزاندن رابطه مستقیم دارد هرچه بیشتر چوب را بیشتر بسوزانید ، راحت‌تر و سریع‌تر به عمق زیاد دست پیدا خواهیدکرد و هرچه فرچه را بیشتر بر روی چوب حرکت دهید ، قسمت‌ سوخته چوب سفیدتر خواهد شد.

با استفاده از یک گیره نجاری قطعه چوبی را به میز کار ببندید با توجه به فشار زیادی که دستگاه به چوب وارد میکند احتمال برتابشدن با حرکت چوب بسیار زیاد است به همین منظور حتما از گیره نجاری استفاده کنید.

Face Changer ۲۰۲۰ ۱۲ ۲۲ ۰۶ ۴۲ ۳۸ 300x300 - سند بلاست چوب

دستگاه را روشن کنید و سرعت دستگاه را در حداکثر مقدار قرار دهید فرچه را به‌آرامی روی چوب قرار دهید و در جهت راه چوب ، حرکت دهید معمولا وقتی فرچه سیمی نو باشد ، لایه‌برداری زیاد انجام خواهد داد و کمی کنترل آن سخت خواهد بود.

دستگاه را مدام در جهت راه چوب حرکت دهید و در یک نقطه ثابت نگه ندارید و مراقب باشید که خلاف راه چوب حرکت نکند هرچه بیشتر فرچه را روی کار حرکت دهید ، چوب سفید خواهد شد و عمق بیشتری خواهد داشت زیبایی روش سوزاندن چوب این است که در رگه‌ چوب یک تفاوت رنگ بسیار زیبا به وجود خواهد آمد که از دیدن آن لذت خواهید برد.

قیمت سندبلاست چوب

سند بلاست چوب برای رسیدن به شرایط و به نحوه قیمت اجرای این پروژه در ابتدا باید به تاثیرات ، کاربرد ها و ویژگی این پروژه اشاره کنیم ما میدانیم هر محصول و یا خدماتی بابت میزان نیاز که از ما بر طرف میسازد هزینه ای دریافت میکند.
از همین رو با شناخت دقیق از آنچه دریافت میکنیم میتوانیم بدانیم هزینه ای که بابتش پرداخت میکنیم مناسب است باید بداینم با اجرای این پروژه بر روی چوب چه خدماتی را دریافت میکنیم و چه میزان کاربرد دارد.
چه میزان از انرژی و چه میزان از زمان ما را صرفه جویی میکند این موارد و خدمات دیگری که می توانیم از این پروژه به دست آوریم و به همراه شرکتی که این خدمات را ارائه می دهد میتواند معیار هایی باشد که قیمت را تحت تاثیر قرار دهد.

 سندبلاست چوب

سند بلاست چوب معمولا قیمت سندبلاست چوب را بر اساس اهداف و کاربردی که دارد تعیین میکنند این روش بر روی چوب می تواند برای تزئینات یا برای بازسازی مجدد و استفاده مجدد توی چرخه ی کار کرد.

روش مورد استفاده هم میتواند در این موارد موثر باشد. اجرای سندبلاست چوب اگر برای تزئین باشد میزان زمان و مصرف مواد و همچنین کار بر روی چوب تازه و سالم را در پی دارد که با شرایط بازسازی و کار بر روی چوب های قبلا استفاده شده و فرسوده شده بسیار متفاوت است و این تفاوت ها میتواند در قیمت تاثیراتی بگذارد.

سندبلاست

سند بلاست چوب بر اساس برند و سوابق خدمات را ارائه میدهد میتوانیم تفاوت در اعلام قیمت سندبلاست چوب داشته باشیم شرکت که سوابق بالایی دارند و نام شان تضمین اجرای با کیفیت و مناسب سندبلاست باشد و در حوزه سندبلاست چوب آوازه و عملکرد درخشانی دارند میتوانند در اعلام قیمت های خود با متفاوت باشند.

به معنای حتما بالاتر بودن قیمت تعریفی نیست اما در اعلام قیمت می تواند تفاوت هایی داشته باشد از مهم ترین عوامل موثر بر قیمت این نوع متفاوت از سندبلاست می تواند شرایط چوبی باشد که کار بر روی آن صورت میگیرد.

سندبلاست در کارگاه

سند بلاست چوب با پیشرفت تکنولوژی ابداع و اختراع برخی ابزارآلات و ماشین آلات روش اجرای و انجام و ایجاد بسیاری از موارد دچار تحولات عظیمی شده است یکی از مهم ترین تحولات ایجاد شده در عرصه ی صنعت ، با هدف کم تر کردن میزان استفاده از انرژی نیروی انسانی ، کاهش زمان اجرا و همچنین افزایش میزان دقت و کیفیت برای صیقل دادن سطوح پیش از رنگ آمیزی سندبلاست میباشد.

سندبلاست یک روش محبوب و پر کاربرد موثر و قابل اعتماد برای صیقل دادن سطوح مختلف به جهت آماده سازی برای رنگ آمیزی صنعتی است معمولا به چند روش مختلف و بر روی سطوح مختلف سندبلاستدر کارگاه در محل استقرار اجسام و یا شرکت مجری اجرا میشود.

Face Changer ۲۰۲۰ ۱۲ ۲۲ ۰۶ ۴۴ ۲۰ 300x300 - سند بلاست چوب

به طور معمول برای قطعات و سازه های کوچک تر و قابل حمل میباشد طبیعی است که اسکلت های فلزی و یا اجسام سنگین برای اجرا به کارگاه ها منتقل نمیشوند و این نوع پروژه ها در محل خود این اجسام صورت میگیرد.

برخی اجسام کوچک تر و یا قابل حمل تر مانند مبلمان و یا تکه قطعات فلزی ، چوبی میتواند به کارگاه مجری منتقل و سندبلاست به جهت صیقل دادن و آماده سازی سطوح بر روی آنها صورت میپذیرد.

در این اجرا معمولا به علت وجود تمامی ابزار آلات و امکانات پروژه ها با سرعت بالاتر و با کیفیت بالاتری صورت میگیرد در کارگاه میتواند هر بر روی اجسام بر روی سایر اجسام اجرا شود.

کیفیت بالا انجام سند بلاست در کاراچیدمان

سند بلاست چوب کاراچیدمان به عنوان یکی از بزرگ ترین شرکت ناظر و مجری پروژه سندبلاست فعالیت میکند این شرکت با تکیه بر دانش روز و استفاده از بهترین دستگاه های اجرایی و همچنین کمک گرفتن از مجریان مجرب و متخصص سعی بر ارائه خدمات سندبلاست به صورت کاملا حرفه ای دارد.

اجرای پروژه سندبلاست با هدف افزایش کیفیت توسط این شرکت صورت میگیرد کاراچیدمان دارای کارگاهی مجزا و مجهز برای اجرای سندبلاست نیز میباشد تمامی شرایط ممکن برای اجرایی با کیفیت را فراهم نماید.

Face Changer ۲۰۲۰ ۱۲ ۲۲ ۰۶ ۴۵ ۱۵ 300x300 - سند بلاست چوب

سند بلاست چوب بهترین و کارآمدترین روش آماده سازی سطوح چوبی برای اعمال رنگ بر روی آن به شمار میرود برای تمام وسایل و ابزاری که از جوب ساخته شده اند کاربرد دارد  سندبلاست چوب ، یک روش محافظت از محیط زیست میباشد که با پرداخت و صیقلی کردن سطوح چوبی و استفاده مجدد از آن میتوان از قطع درخت ها و ساخت وسایل چوبی جدید جلوگیری کرد.

انجام سند بلاست

سند بلاست چوب با انجام سندبلاست چوب، محصولات چوبی مجددا ظاهر صاف و زیبای خود را به دست خواهند آورد و از همه مهم تر اینکه میتوانید رنگ ها یا پوشش مدرن و متنوعی را روی آن سطح اجرا نمایید از تمام زوایا کاربردی که به مساله سندبلاست چوب نگاه کنید متوجه خواهید شد که این کار تا چه حد به صرفه خواهد بود.

کارهای مورد نیاز برای سندبلاست چوب

سند بلاست چوب باید یک سری موارد را فرآهم نمود اپراتور با تجربه مهم ترین قسمت اجرای این کار است دستگاه سندبلاست تجهیزات ایمنی فردی اپراتور سندبلاست کمپرسور هوا نازل و مخزن مواد ساینده تجهیزات اصلی مورد نیاز برای سندبلاست چوب هستند.

برای آماده سازی سطح چوب ، ابتدا مخزن دستگاه سندبلاست را با مواد ساینده پرکنید بهترین مواد ساینده برای سندبلاست چوب ، گرانول های شیشه ای بسیار ریز برای این کار توصیه نمیشوند زیرا موجب آسیب وارد شدن به سطوح چوبی شده که در نهایت در کارایی رنگ آمیزی چوب اختلال ایجاد میکنند.

Face Changer ۲۰۲۰ ۱۲ ۲۲ ۰۶ ۵۰ ۲۰ 300x300 - سند بلاست چوب

کمپرسور را روشن کنید و فشار آن را روی 30 در هر اینچ مکعب تنظیم نمایید نازل را به صورت رفت و برگشتی روی سطح چوبی حرکت دهید و همزمان ذرات ساینده را به سمت سطح پرتاب کنید.

پس از هر بار اجرا سطح را از نظر کیفیت مورد بررسی قرار دهید سندبلاست چوب اگر نتیجه دلخواه را به دست نیاوردید میتوانید را مجددا تکرار کنید این بار فشار خروجی را بر روی 9 تنظیم کنید مخزن سندبلاست را از مواد ساینده پر کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
پاسخگوی سوالات شما در واتساپ هستم