دکوراسیون

مدل های مختلف پارتیشن های دکوراتیو منزل

انتخاب مدل پارتیشن منزل با طرح های زیبا و شیک

استفاده از پارتیشن ها در خانه ها و مکان های عمومی مدرن امروزی در حال گسترش یافتن است. انتخاب مدل پارتیشن منزل با طرح شیک و زیبا در خانه های امروزی که فضا به یک امر حیاطی و مهم تبدیل شده است، اهمیت زیادی دارد. هر چه به جلوتر می رویم فضای خانه های آپارتمانی مخصوصا در شهرهای بزرگ در حال کوچکتر شدن هستند. همچنین با افزایش هزینه ها، فضای زیاد در خانه بعنوان یک مسئله لوکس و گران قیمت درآمده که بسیاری از ما نمی توانیم به آن دسترسی داشته باشیم درنتیجه مسئله فضا و استفاده بهینه از آن اهمیتی دوچندان پیدا می کند. دیوارهای دائمی هم مانند یک مشکل هستند که به اجبار به شما تحمیل می شود چرا که هر فردی در خانه یا اداره به مکان و فضا خصوصی خود نیاز دارد اما زمانی که پارتیشن ها به میدان می آیند همه چیز فرق می کند دیگر مجبور نیستید استایل یک خانه را با داشتن دیوارهای دائمی و سخت برای مدت زمان طولانی تحمل کنید. با مدل پارتیشن ها متحرک و ثابت می توانید در هر لحظه فضاهای پویا را به محلی براساس نیازهای شخصی خود تبدیل کنید. از پارتیشن ها می شود در تمامی مکان های خانه مانند آشپزخانه، هال پذیرایی، اتاق نشیمن و اتاق خواب هم استفاده کرد. استفاده صحیح از پارتییشن در خانه می تواند در فضای خانه حسی دلگرمی و دوستی ایجاد کند تا همگان از بودن در آن محیط احساس رضایت داشته باشند.

18031 759x1024 - مدل های مختلف پارتیشن های دکوراتیو منزل

دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی منزل ما صرفه نظر از اینکه بزرگ یا کوچک، ساده یا مجلل باشد؛ نشان دهنده شیوه زندگی ماست که تحت تاثیر سلیقه شخصی، عادات روزمره و نحوه برخورد ما با زندگی، دارای ویژگی های خاصی می باشد. اما شکل ارتباط بین بخش های عمومی و خصوصی هر خانه و مفاهیمی چون حریم خصوصی و کنترل فضا، به الگوهای رفتاری و فرهنگی حاکم بر جامعه و خانواده های آن بستگی دارد. از این رو طراحی فضایی با انعطاف پذیری بالا و تنوع پذیر از لحاظ چیدمان و آرایش عناصر معماری داخلی متاثر از الگوهای فرهنگی و نیاز ساکنین آن، می تواند کارکرد های مختلفی را به فضای زندگی داده و رضایت بیشتری را به آن ها بدهد. اما آنچه که همواره باید مد نظر قرار گیرد آنست که هر فضای داخلی اعم از محل کار، تفریح یا سکونت، قابلیت زیبا شدن با المان های مختلف دکوراتیو را دارد؛ اما می بایست از اصول و نکات صحیح چیدمان و کمی ذوق و سلیقه استفاده کرد تا فضای مناسب، زیبا و کارآمد پدید آید.

کمی بیشتر درباره پارتیشن بندی منزل

شاید دورترین تصوری که ما و شما از اینگونه پارتیشن ها داشته باشیم همان قفسه های چوبی ست که معمولاً پشت مبلمان در هال-پذیرایی نصب می شد تا این قسمت از هال را از درب ورودی جدا کند و یا استفاده از آنها در اطراف راه پله منازل دوبلکسی که طرح راه پله به نظر صاحبخانه خیلی هم جالب نبود و می خواستند به وسیله انواع مدل پارتیشن منزل این راه پله را تا حدی محو نمایند.

وظیفه اصلی پارتیشن در واقع جداسازی بخش های مختلف دکوراسیون داخلی در خانه مانند اتاق نشیمن و پذیرایی، بدون استفاده از دیواری های آجری و گچی است. پارتیشن می تواند از هر مدلی ساخته شود حتی می توان از گیاهان بعنوان پارتیشن خانه استفاده کرد یا از نرده های چوبی، کتابخانه های بزرگ و دیوارهای کاذب در این امر استفاده نمود. در واقع پارتیشن نوعی جداکننده است که البته می تواند از هر جنس و رنگ و طرحی باشد. باید آن تصور بسیار محدود و همیشگی از پارتیشن ها را دور ریخت که فقط از قفسه یا دیواری نازک و کاذب استفاده می شد. امروزه می توان از هر چیزی که سبب ایجاد فضایی جداگانه گردد به عنوان یک مدل پارتیشن منزل استفاده کرد.

555 - مدل های مختلف پارتیشن های دکوراتیو منزل

گاهی شاید بتوان از آویزهای ریلی سقفی برای این موضوع استفاده کرد و گاهی از پارتیشن هایی که به شکلی ثابت به کف، پیچ می شوند. چنانچه به تصاویر زیر دقت کنید می توان طرح هایی را در آن مشاهده کرد که از فرم هایی لانه زنبوری برای ایجاد دکوراسیونی زیبا و ساخت چندین لایه پارتیشن منزل استفاده شده است. همچنین در کنار چنین طرح های بکری می توان حتی از طرح هایی کاغذی که به صورت پیوسته از سقف تا کف را پوشانده اند نیز بهره برد. بر روی آنها نیز می توان انواع طراحی و حتی اشعار زیبا به کار برد تا علاوه بر زیبایی، جنبه هنری نیز داشته باشد. در کل نمی توان و نباید استفاده از پارتیشن ها را فقط به عنوان لایه ای جداکننده در نظر گرفت بلکه آنها ابزاری بسیار مهم جهت تغییرات اساسی در دکوراسیون و معماری داخلی منازل و حتی سایر مکان ها هستند.

 

اهمیت ایجاد حریم های خصوصی در معماری باز

امروزه یکی از شایع ترین و پرکاربردترین سبک های معماری که تحت تاثیر شیوه و عادات زندگی مدرن ایجاد شده، طراحی خانه هایی با پلان های بازو یکپارچه می باشد که بیشتر فضاهای اصلی خانه را به یکدیگر مرتبط ساخته و حریم های خصوصی کمتری را برای افراد ایجاد می کند. این سبک از معماری که بیشتر در طراحی خانه های کوچک و یا خانه های بسیار بزرگ و ویلایی به منظور تسهیل در حرکت و گردش بیشتر نور و هوا و احساس دل باز بودن در تمامی نقاط مختلف خانه طراحی می شود، به دلیل نادیده گرفتن خلوت و امنیت بصری در بخش هایی از فضاهای منزل، در مواقعی سلامت و آرامش روانی ساکنین را دچار اثرات سوئی می کند.

بنابراین با اینکه در معماری باز به دلیل عدم وجود دیوار در فضای داخلی، ممکن است باعث بزرگتر شدن فضای خانه شود اما همیشه عملی و راحت نیست. زیرا صرفه نظر از الگوها و ویژگی های فرهنگی افراد، داشتن یک اتاق خواب خصوصی یا جدا کردن اتاق نشیمن از اتاق غذا خوری می تواند احساس راحتی بیشتری را برای تمامی ساکنین یک خانه فراهم سازد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
پاسخگوی سوالات شما در واتساپ هستم