دکوراسیون

چند ترفند کاربردی برای چیدمان منزل از کاراچیدمان

ترفند های کاربردی برای چیدمان منزل

زندگی امروزی بسیاری از خانواده‌ها آن‌چنان وابسته به انواع مختلف مبلمان از تخت و خواب گرفته تا مبل شده که حتی تصویر یک خانه و حتی اتاق بدون مبلمان دشوار و حتی خنده‌دار است. از طرفی هم شاید چیدمان بدون مبل در منزل بتواند راه حلی بسیار مناسب برای خارج شدن از یکنواختی استفاده از مبل‌ها باشد. در صورتی که قصد ایجاد یک چیدمان بدون بهره گرفتن از مبل را دارید پس در وهله اول باید خلاقیت خود را به کار بیندازید. در این مطلب از کاراچیدمان قصد داریم که یک راهنما برای چیدمان منزل بدون مبل را آماده کنیم.

المان و متریال‌های قابل استفاده در چیدمان بدون مبل

از اینکه وارد بحث چیدمان منزل بدون مبل شویم بهتر است که با انواع المان‌هایی که در این فرآیند در اختیار ما هستند آشنا شویم. در ادامه به اصلی‌ترین متریال‌ها و المان‌ها اشاره شده است.

  1. انواع کوسن
  2. فرش و موکت
  3. تشک و تشکچه
  4. پشتی
  5. انواع بالش
  6. میز
  7. گلدان
  8. آویزها

سبک چیدمان منزل بدون مبل را مشخص کنید

به مانند هر نوع چیدمانی دیگر در استفاده از تمامی المان‌ها و متریال‌هایی که در اختیار ما قرار دارند باید یک روند و ترند خاصی را دنبال کرد تا بدین طریق بتوان از شلوغی و آشفتگی محیط خانه و فضا دوری کرد و به یک نتیجه مطلوب رسید. در این خصوص شما دو انتخاب چیدمان مدرن یا سنتی پیش رو دارید. در زیر چند نمونه تصویر مرتبط با چیدمان مدرن منزل بدون مبل آورده شده است.

نکاتی برای چیدمان منزل جدید

اسباب‌کشی پروسه خیلی سخت و دشواری است، اما سخت‌تر از آن چیدمان منزل جدید بعد از اسباب‌کشی است.
کوروش بار تا حدی در چیدمان منزل هم به شما کمک میکند. چیزی که تقریبا در هیچ باربری دیگری مشابه ندارد.

در این‌جا ۵ ترفند کارآمد معرفی میکنیم تا چیدمان منزل جدید راحت‌تر شود.

چگونه با طراحی دکوراسیون داخلی خانه زیباتری داشته باشیم

IMG 20200728 164802 144 300x213 - چند ترفند کاربردی برای چیدمان منزل از کاراچیدمان

چیدمان منزل

۱. دور ریختن
بعضی از وسایلی را که بسته‌بندی کردید و حتی با خودتان به منزل جدید بردید باید دور ریخته شوند.

اتفاقی که همیشه در مورد همه ما میفتد این است که وسایل ما خیلی بیشتر از آن چیزی است که ما فکر می‌کنیم،

اما باید با خودمان صادق باشیم و فکر کنیم که آیا اخیرا از این وسایل استفاده کرده‌ایم؟

جواب این سوال در بسیاری از مواقع خیر است

درصد قابل توجهی از وسایلی که ما با خودمان جا‌به‌جا میکنیم در واقع تنها هدر دادن زمان، انرژی و پول بوده است و ما نیازی به آن‌ها نداشته‌ایم.

اما هیچ وقت برای دور انداختن و پاکسازی زود نیست، حتی اکر شما برنامه‌ای برای اسباب‌کشی و جابه‌جایی ندارید، چیز‌هایی را که به آن‌ها نیازی ندارید را دور بیاندازید،

این کار به شما احساس بهتری خواهد داد و باعث می‌شود در صورتی که قصد جابه‌جایی داشته باشید، این کار را راحت‌تر انجام دهید.

بسته‌بندی و پاکسازی دو معقوله‌ی جدا از هم است.

اگر شما تصمیم بگیرید که در طول فرایند بسته‌بندی برای جابه‌جایی، به دور ریختن وسایل اضافی نیز بپردازید،

وقت و انرژی زیادی صرف می‌کنید، پس حتما دو ماه قبل از اسباب‌کشی فرایند پاکسازی را شروع کنید.

به یکی از اتاق‌خای منزل بروید و تصمیم بگیرید که چه چیزی را بیرون ریخته، استفاده یا اهدا کنید، بدین ترتیب در هنگام جابه‌جایی، انرژی کمتری صرف میکنید.

۲. مبلمان
بعضی از اثاثیه خانه قدیمی شما در منزل جدید جا نخواهند شد.

یکی از مشکلات رایج در هنگام جابه‌جایی مبلمان از یک مکان به مکان دیگر این است که مقیاس یا سبک قطعات اصلی در محل جدید کار نمی‌کند .

شما می‌توانید این وسایل را به فروش بگذارید و وسایل جدیدی را بخرید.

در هنگام خرید مبلمان دقت کنید که مبلمانی را خریداری کنید که دارای رنگ‌های خنثی باشند، تفکیک‌پذیر باشند، و تا حد امکان تبدیل شدن به قطعات کوچک را داشته باشند

برای کسانی که جابه‌جایی‌های زود به زود را تجربه می‌کنند، بهتر است که به جای خرید مبلمان با رنگ‌ و طراحی خاص،

از کوسن‌ها و پتو‌هایی با دیزاین خاص استفاده کنند و یا روی فرش‌های شکیل‌تر و یا فانتزی‌تر سرمایه‌گذاری کنند، در این صورت چیدمان منزل متوازن و زیبا خواهد شد.

چیدمان منزل بدون مبل با فرش معنی می‌گیرد

وقتی که قرار باشد از مبل به هر نحوی استفاده نکنیم پس متعاقباً باید روی زمین بنشینیم و از همین رو فرش و موکت در هر مدل و طرحی که باشند از اهمیت ویژه‌ای برخوردار خواهند بود. در چیدمان بدون مبل از فرش‌ها و موکت‌ها می‌توان به منظور اهداف مختلفی استفاده کرد.

می‌توان از این متریال‌ها به منظور تقسیم بندی فضای اتاق‌ها، حال و پذیرایی استفاده کرد. در جایی از فرش می‌توان به منظور فراهم کردن بستری برای چیدن انواع دیگر المان‌ها مانند کوسن و بالشت به دور آن استفاده کرد و در جایی هم می‌توان محلی را برای نشستن روی آن ایجاد کرد. در این صورت بهتر است که از موکت‌های پرز دار و نرم استفاده کرد.

محلی برای دورهمی ایجاد کنید

مبل‌ها در هر نوعی که باشند بستری حاضر و آماده برای دورهمی‌های اعضای خانواده هستند و باید این کمبود را در نبود مبل‌ها نیز جبران کرد. به این منظور می‌توانید گوشه‌ای از اتاق یا پذیرایی را پیدا کنید. تشک یا یک موکت نرم را که تعیین کننده محدوده این فضا است را پهن کنید. از آنجایی که نشستن خشک و خالی روی این موکت یا هر چیزی که پهن کرده‌اید چندان باب میل نخواهد بود پس باید تا می‌توانید از کوسن‌ها، بالشت‌ها و تشک‌ها استفاده کنید.

اندازه این فضا برای دورهمی بسته به تعداد نفراتی دارد که از آن استفاده خواهند کرد. اگر قصد دارید آن را در اتاق و برای فرزندان خود ایجاد کنید پس نیاز نیست خیلی بزرگ باشد و مساحتی به اندازه یک تشک کفایت خواهد کرد ولی اگر قرار است که همه افراد خانواده از آن استفاده کنند پس بهتر است اندازه آن بزرگ باشد تا افراد احساس ناراحتی نکنند.

از تشک‌ها بیشتر استفاده کنید

تشک و تشکچه‌ها از دیگر مواردی هستند که در چیدمان بدون مبل در فضاهای مختلف می‌توان به بهترین نحو از آن استفاده کرد و به نتیجه مطلوبی هم رسید. در چیدمان منزل بدون مبل استفاده‌های زیادی از تشک و تشکچه‌ها می‌توان کرد که دلیل آن شاید تنوع بالای مدل‌ها از تشک باشد که در اختیار ما قرار دارند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
پاسخگوی سوالات شما در واتساپ هستم