دکوراسیون

چگونه با طراحی دکوراسیون داخلی خانه زیباتری داشته باشیم

طراحی دکوراسیون داخلی منزل

طراحی دکوراسیون داخلی منزل، هماهنگ‌سازی اجزای داخلی خانه است که با هدف زیباتر شدن و ایجاد یک فضای گرم و دل انگیز در فضای خانه می باشد. خصوصا در خانه های کوچک و نقلی آپارتمانی امروزی با استفاده از طراحی درست دکوراسیون داخلی منزل می‌توان این فضا را بهینه سازی کرد و با ایجاد هماهنگی بین اجزا، رنگ ها و وسایل، جلوه‌ گری آنها را بیشتر کرد.

نقل مکان به خانه های جدید همیشه برای افراد یک خانه پر از هیجان و جذابیت است، اما گاهی اوقات نحوه چیدمان دکوراسیون خانه تبدیل به یک دغدغه برای افراد آن خانه، خصوصا خانم خانه می شود و شما باید تصمیم بگیرید که وسایل خود را در محیط جدید و فضایی که مشاهده می کنید به چه نحوی چیدمان کنید تا یک فضای مناسب را فراهم بیاورید و طوری طراحی دکوراسیون خانه را انجام دهید که بازتابی از شخصیت و احساس و سلیقه شما باشد.

علاوه بر آن در این خانه احساس شادی و خوشحالی و راحتی داشته باشید. برای این کار شما نیاز دارید که نکات مهم در رابطه با طراحی دکوراسیون داخلی منزل را بدانید و وسایل مختلف از جمله مبلمان و رنگ دیوارها و بافت آن ها را به خوبی انتخاب کنید تا در هماهنگی با یکدیگر باشند و با یک نقشه از پیش تعیین شده وسایل را درست در سر جای خود قرار دهید و مرحله به مرحله مثل یک طراح داخلی حرفه ای، کار طراحی و دیزاین منزل خود را انجام دهید.

راهنمای خرید پارتیشن اداری

طراحی و اصول دکوراسیون منزل را از کجا شروع نکنیم؟

یکی از اصلی‌ترین اصول طراحی دکوراسیون منزل این است که هرگز کار خرید لوازم مورد نیاز برای دکور کردن خانه را با خرید مبلمان شروع نکنید.
بهتر است خرید مبلمان را به بعد از خرید عمده لوازم مورد نیاز موکول کنید؛ زیرا شاید آنچه در فروشگاه می‌بیند و نظر شمارا جلب می‌کند، بیش‌ از حد برای منزل شما بزرگ یا کوچک باشد.
فرض کنید مبلمان صورتی رنگی را که در فروشگاه بسیار زیبا به نظر می‌رسد خریده‌اید و به منزل منتقل کرده‌اید، حال می‌بایست طراحی چیدمان منزل را با توجه به آن انجام دهید.
این ایده که به دلیل خالی بودن فضای خانه طراحی دکوراسیون منزل را با مبلمان شروع کنید فقط منجر به انتخاب‌های اشتباه بعدی می‌شود.
بهترین کار این است که دکور کردن منزل و خرید لوازم مورد نیاز برای آن را از اتاق‌های خواب و کار خود آغاز کرده، سپس به پذیرایی بیایید و برای اجزای مورد نیاز آن تصمیم بگیرید.

IMG 20200728 163735 352 1024x649 - چگونه با طراحی دکوراسیون داخلی خانه زیباتری داشته باشیم

توصیه هایی کاربردی برای چیدمان منزل

1. وسایل اضافه را در اتاق استراحت قرار دهید :خانه را زیاد با وسایل شلوغ نکنید و فضا برای مانور قرار دهید. این خبر خوبی است برای افرادی که می خواهند از بودجه کم استفاده کنند و لازم نیست همه ی فضاهای خانه را با وسایل پر کنید. بودجه را صرف وسایل زیاد نکنید بلکه صرف وسایل با کیفیت کنید.

2. پوستر را در ارتفاع دست آویزان کنید :در گالری ها و موزه ها پوستر را در وسط و مرکز 57 اینچ تا 60 اینچ آویزان می کنند. (چشم متوسط انسانها سطح 57 اینچ می بیند.)

3. چطور وسایل را با فرش تنظیم کنید:سه راه تنظیم وسایل با فرش وجود دارد. فرش به اندازه کافی بزرگ باشد که همه سطح زمین را فرا بگیرد، این باعث می شود که منزل اشرافی تر بنظر بیاید. می توانید 12 تا 18 اینچ سطح زمین را خالی بگذارید. اگر شما اتاق کوچکی دارید پهن کردن یک فرش بهترین انتخاب است تا پهن کردن قالیچه های کوچک. فقط پایه های جلویی صندلی ها را روی فرش قرار دهید.
چیدمان منزل

4. جلب توجه ایجاد کنید :جلب توجه شما می تواند یک هود زیبا در آشپزخانه باشد یا یک تکه هنری در اتاق نشیمن یا یک تابلو در اتاق خواب باشد. چیزهایی را انتخاب کنید که جلب توجه می کنند مثل :شومینه و چراغ چون با هم جلب توجه می کنند.

5. سوی دید را در نظر بگیرید :جلب توجه از هر اتاق به اتاق دیگر متفاوت است. بهترین گزینه برای جلب توجه درست کردن ورودی خانه است چون هر شخصی در ابتدا ورودی منزل را تماشا میکنند.

6. ویرایش وسایل :اگر وسایلتان با هم تطبیق ندارد از آن استفاده نکنید، آن را کنار بگذارید شاید جای دیگر به کار آمد، مثلا منزل خود را عوض کردید و به جای بزرگتر نقل مکان کردید.

طراحی دکوراسیون داخلی با ایده‌های هوشمندانه

اگر در طراحی دکوراسیون آشپزخانه و کابینت‌های آن، دکوراسیون اتاق خواب، دکوراسیون پذیرایی یا دیگر قسمت‌های منزل، فضای مخفی یا قفسه‌ برای جایگذاری لوازم بیشتر ندارید، بهترین روش برای استفاده از فضای موجود را از دست داده‌اید. این‌روزها روش‌های هوشمندانه و مدرنی در طراحی دکوراسیون داخلی منزل کوچک و طراحی دکوراسیون آشپزخانه می‌بینیم که امکان بهترین استفاده از فضای موجود را فراهم کرده‌اند.

به عنوان مثال، اگر در حال حاضر تمایلی به تغییرات کلی در کابینت‌سازی یا دکوراسیون آشپزخانه ندارید، می‌توانید با تهیه میزهای چند طبقه چرخ‌دار که قابلیت جابه‌جایی نیز دارند، فضای بیشتری برای قرار دادن اثاث آشپزخانه فراهم کنید. همچنین میزهای مدرنی که قابلیت جمع‌شدن را دارند، انتخاب مناسبی برای استفاده در طراحی دکوراسیون آشپزخانه کوچک یا دکوراسیون پذیرایی هستند.

استفاده از لوازم مدرن و هوشمند در طراحی دکوراسیون داخلی
به طور مثال اگر در منزل به انجام کارهای اداری مشغول هستید و یا نیاز به فضایی برای مطالعه دارید، انتخاب یک میز مدرن که قابلیت استفاده به چند شکل ممکن را دارد، بهترین انتخاب برای طراحی دکوراسیون داخلی منزل کوچک است.

می‌توانید یک کمد کوچک که می‌توان از درب آن به عنوان میز استفاده کرد را با یک صندلی تاشو در گوشه‌ای دنج از فضای کوچک پذیرایی یا اتاق خواب به عنوان کمدی برای نگهداری از لوازم قرار دهید. همچنین زمانی که نیاز به استفاده از میز کار دارید، بدون نیاز به فضای بیشتر، می‌توانید از همان کمد به عنوان میز اداری نیز استفاده کنید.

یکی از بهترین روش‌ها برای استفاده از فضا در طراحی دکوراسیون داخلی منزل کوچک، تهیه معقول اثاث و لوازم منزل است. می‌توانید به راحتی لوازم مدرن و هوشمند برای آشپزخانه و سایر قسمت‌های منزل خریداری کنید. اما اگر تمایل دارید که ایده‌های ذهنی که در سر دارید را به مرحله طراحی و پیاده‌سازی ببرید، همکاری با یک کارشناس طراحی دکوراسیون داخلی، کمک زیادی خواهد کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
پاسخگوی سوالات شما در واتساپ هستم